Понеділок, 24.01.2022, 02:20
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | ГО "СНОВИДІВ" | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Вхід на сайт


 


Громадська організація «Сновидів»

          

 

Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

 

Спільний Проект Європейського союзу та Програми розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" було започатковано у вересні 2007 року. Ініціатива фінансується Європейським Союзом в рамках програми  технічної допомоги ЄС та співфінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні. Фінансова підтримка проекту Європейським Союзом зробила можливим поширення значного позитивного досвіду Програми розвитку ООН у впровадженні проектів, орієнтованих на соціальну мобілізацію громад.

 

Територія дії Проекту

Проект діє у всіх областях України та Автономній республіці Крим.

Мета Проекту

Створити сприятливе середовище для сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом сприяння самоорганізації громад, розроблення та впровадження невеликих за обсягом громадських ініціатив у всіх областях України та Автономній Республіці Крим.

Як працює Проект

Проект підтримує ініціативи місцевих громад з покращення умов проживання та базової соціальної інфраструктури, наприклад відновлення фельдшерсько-акушерських пунктів, покращення управління водопостачанням, захисту навколишнього середовища, ефективності використання енергоресурсів та послуг місцевого транспорту.
Громадам надається допомога у самоорганізації, розбудові їх потенціалу та впровадженні невеликих за обсягом громадських ініціатив (міні-проектів) у наступних пріоритетних сферах:

-    охорона здоров'я (підтримка мережі фельдшерсько-акушерських пунктів);

-     навколишнє природне середовище утилізація відходів, знешкодження запасів пестицидів тощо);

-     енергозбереження (енергозберігаючі заходи, збільшення використання відновних джерел енергії тощо);

-     водопостачання;

-     місцевий транспорт (подолання ізольованості у сільській місцевості).

 

Проект працює в селах, селищах та малих містах з населенням до 10 тис. чол. Поряд із допомогою у розвитку та самоорганізації громад-учасниць, проект пропонує грантову підтримку, яка стане стартовим капіталом для реалізацію їхніх ініціатив (до 10 000 $ та не більше 50% від кошторису ініціативи).

Інша половина бюджету ініціатив громад має фінансуватися за рахунок внеску мешканців громади (не менше 5%), приватного сектору та коштів державного та місцевих бюджетів. Таким чином, буде налагоджено механізми спів-фінансування між громадою, центральною та місцевою владою, донорською спільною та приватним сектором.

За допомогою соціальної мобілізації обрані громади об’єднуються в організації громад на засадах раціонального врядування. Потенціал ОГ (організацій громад) будується таким чином, щоб вони мали змогу приймати спільні рішення разом з місцевою владою, мобілізувати ресурси, впроваджувати пріоритетні проекти та постійно отримувати результат. Потенціал інших партнерів приватного та державного секторів також зміцнюється завдяки методу спільних зусиль. Для досягнення цієї мети використовуються різні методики навчання/

Прийнятий метод тісної співпраці покликаний об'єднати громади, місцеву / регіональну владу, приватний сектор та громадські організації, щоб усі мали змогу постійно спілкуватися та демонструвати напрям розвитку, корегувати плани громад та приймати рішення щодо вирішення місцевих проблем в межах співпраці приватно-державного сектору.

Проект надає невеликі гранти для впровапдження мікропроектів громад на основі принципу самодопомоги та в рамках співпраці приватно-державного сектору, де кожен партнер має внести свою частку для розвитку. Встановлено механізм фінансування, який передбачає частку членів громад (не менше 5%), приватний сектор, центральні та місцеві бюджети, а також участь проекту, що становитиме прибл. половину усіх внесків. Громада бере на себе зобов’язання, за сприяння місцевої влади, підтрмувати сталість процесу, щоб надалі отримувати позитивний результат.

 Знання і досвід, отриманий після впровадження проекту, буде використано для стратегії подальшого розвитку, а також для фінансування громад в перспективі місцевого розвитку в Україні.


Цільова група та отримувачі

Цільову групу Проекту складають щонайменше 1000 самоврядних організацій громад із сільської місцевості та невеликих міст (із кількістю мешканців до 10.000). Очікується також, що користь від впровадження Проекту отримають органи місцевого самоврядування (на рівні громади, району, області) та місцеві органи виконавчої влади (обласні та районні державні адміністрації), які будуть залучені до реалізації проекту та втілюватимуть громадські ініціативи, спрямовані на поліпшення базової місцевої інфраструктури.

 

Донори та бюджет

Ініціатива фінансується Європейським Союзом в рамках програми  технічної допомоги ЄС та спів-фінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні, за підтримки Уряду України. Бюджет проекту складає €13,3 млн. Орієнтовна кількість коштів на фінансування проектів громад кожної області - $400.000.

Партнери Проекту

На місцевому рівні проект співпрацюватиме з громадами-учасницями (самоврядні організації громад, активісти та безпосередні мешканці громад) та місцевими органами влади (сільські, селищні, міські голови та ради, районні ради, районні державні адміністрації).

На обласному рівні будуть установлені партнерські стосунки з обласними державними адміністраціями та обласними радами.

На національному рівні проект співпрацюватимуть з усіма зацікавленими центральними органами виконавчої влади (міністерства економіки, регіонального розвитку та будівництва, з питань житлово-комунального господарства, транспорту та зв’язку, охорони здоров’я, соціальної політики, охорони навколишнього середовища, аграрної політики) та іншими зацікавленими сторонами.
 

СПІВПРАЦЯ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ З ПРОЕКТОМ ЄС/ПРООН «МІСЦЕВИЙ РОЗВИТОК, ОРІЄНТОВАНИЙ НА ГРОМАДУ»

 

26 березня 2008 року розпочалася офіційна співпраця Тернопільської області з проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» з підписанням трьохсторонньої угоди про співпрацю між тернопільською обласною радою, тернопільською державною адміністрацією та Програмою Розвитку Організації Об’єднаних Націй.

 

 

 

 

 


Copyright MyCorp © 2022